Problemy bezpieczeństwa u progu XXI wieku

6 czerwca 2007 r. odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo na progu XXI wieku” organizowana przez Koło Naukowe Politologów. Swoje referaty zaprezentowali studenci Uniwersytetu Łódzkiego oraz zaproszenie wykładowcy – Pani dr Małgorzata Rączkiewicz, Pan dr Przemysław Żurawski vel Grajewski i Pan dr Michał Słowikowski. Uczestnicy wszechstronnie przedstawili różne zagadnienia związane z bezpieczeństwem europejskim i międzynarodowym. Przeanalizowane zostały problemy związane z wieloma kategoriami naszego tematu. Począwszy od stosunków Unia Europejska – Rosja w dziedzinie polityki gospodarczej i bezpieczeństwa energetycznego, dobre i złe strony umieszczenia w Polsce tarczy antyrakietowej, przygotowania Polskiej misji w Afganistanie i japońskich sił samoobrony.